» SLUŽBY » poradna

Webová poradna - montáž střešních doplňků

Zde vám nabízíme pomoc při montáži našich produktů. Můžete si zde stáhnout textové i foto návody popisující montážní postupy.

V případě, že budete mít jakýkoliv dotaz týkající se našich produktů, můžete se nás zeptat prostřednictvím níže připojeného diskuzního fóra. Pokud by váš dotaz mohl zajímat i ostatní návštěvníky, zveřejníme jej včetně naší odpovědi.

Děkujeme za vaše příspěvky.

 

Rozmístění sněhových zábran je závislé na těchto faktorech:

 • klimatická oblast
 • plocha střechy
 • délka krokve
 • krytina
 • vhodný zachytávač a zábrana
 • odborná montáž která je nedílnou součástí těchto aspektů

Nosnost sněh. zachytávačů je závislá především na nosnosti latí nebo podkladu a způsobu a místu upevnění zachytávačů. Pozor, neplést s pevností samotných držáků, která je u držáků z Fe nebo nerezu cca 5 kN, držáky na uni základnách/šablonách mají pevnost také cca 5 kN, žebříčkový zachytávač má pevnost nejmenší, a to cca 3 kN.

Proto je důležitá správná montáž sněhových zachytávačů:

Např. držák zachytávače umístěný na latích mezi krovy, latě 30x50 mm ukotvené na trámech, uložených od sebe 90 cm, přichycené vruty 5x80 mm a držák přichycen spojovacím materiálem, který je součástí většiny dodávaných doplňků - má pak nosnost cca 500-560 kg, v provedení Cu pak cca 380-430 kg.

Při latích 60x40 mm přichycených výše popsaným způsobem má nosnost už cca 600-660 kg. Záleží samozřejmě i na kvalitě latí, sukovité mají podstatně nižší pevnost a únosnost.

Sněhové držáky přichycené na latích nebo bednění a na univerzální šabloně (FeZn nebo nerez) udrží až cca 700 kg, ale při takovémto zatížení může již docházet k deformaci ukotvení na šabloně a tím odtržení očka od šablony.

Obecně pokud jsou držáky umístěny na krokve nebo v místě krokve (s vyjímkou uni šablon s poutkem), mohou mít obecně vyšší únosnost.

Svírací držáky trubek na falcovaných i klik krytinách mají únosnost cca 0,8-1 kN dle typu falcu, tříšroubové svírací držáky a základny, příp. křídla na falcované a klik krytiny pak cca 1,5 kN.

Zde najdete další naše doporučení, které radíme dodržet, neboť jsou ověřeny při vlastních realizacích, zkouškami ve státních zkušebnách, zkušenostech zákazníků a při případné reklamaci deformovaných nebo utržených sněhových zachytávačů, by nemusela být reklamace uznána:

 • Námi vyráběné a dodávané sněhové zachytávače mají samy o sobě deformační únosnost při 850 kg na jeden držák, měděné držáky cca 650-700 kg. Vyjímkou je držák pro žebříček, který již při 480 kg ztrácí svojí pevnost, v provedení z mědi i u držáku dř. kulatiny dokonce už při 350 kg. Proto doporučujeme montáž veškerých držáků na střechu ve vzdálenosti 80 – 90 cm od sebe ( u měděných držáků po 60 -70 cm, dle typu zachytávače a tvaru střešní krytiny, s vyjímkou drážkových (falcovaných) krytin, kde by měla být vzdálenost držáků od sebe, dle rozmístění falců krytiny, v rozmezí 50-65 cm. V případě nízkého sklonu střechy (cca do 15-18°) lze ještě akceptovat rozteč držáků do 100 cm. U trubkových držáků z mědi, tyto vzdálenosti platí při použití vyztužených Cu trubek, avšak při použití nevyztužených Cu trubek na větší sklony střech je maximální vzdálenost 45 cm, při sklonu střechy do 15° lze připustit vzdálenost držáků max do 65 cm.
 • Na střechách s krokvemi delšími jak 5m, na základě zkušeností z našich realizací i našich zákazníků, důrazně doporučujeme sněhové zachytávače namontovat ve dvou i více řadách. Obecně se dá říci, že při větším sklonu a větší ploše je nutné přidat další řadu zachytávačů nebo výrazně zmenšit vzdálenost mezi jednotlivými držáky zachytávačů. Samozřejmě závisí na klimatické oblasti a tvaru střechy a i na zkušenostech realizační firmy, co doporučí v dané oblasti za typ a rozmístění zachytávačů. Na rozmístění zachytávačů má vliv i to, zda jsou na ploše střechy i nějaké překážky jako jsou např. komíny, střešní okna, výlezy a podobně. V těchto případech můžeme při rozmístění sněhových zachytávačů i ušetřit na těchto doplňcích.
 • V případě pochybností nás můžete požádat o návrh sněhových zachytávačů, včetně doporučení pro jejich počet a rozmístění, viz oddíl kontakty.
 • Rovněž je důležité upozornit na nutnost při montáži držáků nebo uni základen vždy předvrtávat díry s menším průměrem vrtáku, než je dodávaný vrut nebo šroub. Dotahovat  vrut nebo šroub do minimálního odporu, protože při přetočení dojde ke snížení nosnosti sněhového zachytávače až o polovinu a i při minimálním zatížení dojde k vytrhnutí, tak jako by bylo přibité hřebíky.
 • Sněhové zachytávače nebo tzv. nosy doporučujeme umisťovat i nad prvky, jako jsou prostupy sanitárního odvětrání, anténí prostupy nebo nad některými druhy solárních panelů, aby nedocházelo k jejich poškození sjíždějícím sněhem nebo ledem.
 • Stoupací plošiny dodáváme v protiskluzovém provedení, v délkách 400, 600, 800, 1000, 1200, 1500 a 2000 mm a o šířce vždy 250 mm. Výška našich plošin/roštů 40 mm nám dovoluje oproti jiným podobným na trhu s nižší výškou rozmisťovat podpěry od sebe až 120 cm. Pokud by měl rošt výšku menší než 40 mm, musely by podpěry být od sebe maximálně 80 cm. Naše stoupací plošiny i při maximálním rozmístění podpěr i spojení více plošin spojkami, mohou udržet okolo 150 kg, což dovoluje pohyb osob (kominík, pokrývač a pod.). K našim plošinám dodáváme spojovací materiál pro sestavení s podpěrami, tzv. olivy, které mají téměř totožný tvar jako otvory roštu a tak zapadnou do těchto prolisů (otvorů) a tím nedochází k narušení povrchové a základní úpravy a nelze o ně "zakopnout". Plošiny jsou za pomocí spojek plošin nastavovatelné do délky cca 20 m, při větších délkách je nutné plošiny přerušit a nechat mezi nimi mezeru cca 10-15 cm, kvůli délkové roztažnosti.
 • K našim produktům patří také sestavy zábradlí, které jsou na montáž jednoduché, včetně uchycení tohoto zábradlí k plošinám pomocí základen, připevněných pod plošinami v libovolném místě. Zábradlí se dodává standartně na všechny rozměry plošin s vyjímkou délky 400 mm. Na objednávku dodáváme i tzv. prodlužované zábradlí, které je závislé na délce pospojovaných plošin (např. jsou možné sestavy pro zábradlí do 20 m), nabízíme tedy tzv. prodloužení, které nastaví jakékoli základní zábradlí vždy o 1 m, případně dle potřeby o větší délku, dle počtu zakoupených nastavení. Při větších délkách je nutné zábradlí (spolu s plošinami) dělit na úseky s max. délkou 20 m, kvůli délkové roztažnosti ocele. Tyto úseky by měly být odděleny mezerou cca 10-15 cm a každý nový úsek začínat základním zábradlím a potřebným počtem případného prodloužení. Zábradlí má standardní výšku 1,10 m s příčkou uprostřed. Zábradlí podél plošiny je možné ukončit boční částí umístěnou vpravo nebo vlevo, případně na obou stranách.
 • V nabídce jsou i boční zábradlí ke stoupacím stupňům sestavených z plošin, nejčastěji šíře 60 cm. Boční zábradlí se dodává jako spojovatelné navzájem s dalším bočním na dalším schodu, nebo samostatné, ke každému schodu-plošině zvlášť. Na takových schodech se použijí vždy jedno samostatné a další spojovatelné (při umístění zábradlí jen po jedné straně schodů). Pro větší sklony (cca 35°a více) a menší vzdálenosti hran schodů (pod 40 cm) se používá boční zábradlí poloviční.

 

Montážní návody

 

kliknutím otevřete obrázek v maximálním rozlišení

Diskuzní fórum - Poradna


9. 12. 2013 v 14:00  |  kubáček
chorchojorgoj@seznam.cz  |  IP: 93.153.124.x  |  [ reagovat ]

Dobrý den, potřeboval bych pomoci s výpočtem trubkové sněhové zábrany na šikmé zalomené střeše (potřebuji posoudit pro SÚ, Breitling Replica Watches zdali je mnou namontovaná zábrana z Vašich komponent dostatečná). Mohu se na Vás obrátit e-mailem? děkuji předem za pomoc www.get-best-practice.co.uk Kubáček

8. 1. 2014 v 09:30 | Šafek Jaroslav
safek.platon@seznam.cz | IP: 90.177.105.x  |  [ reagovat ]

Dobrý den pane Kubáček, omlouvám se za Omega Replica Watches zaneprázdněnost  na konci loňského roku, pokud ještě potřebujete, návrh sněhových zachytávačů vám můžeme provést dle vámi poskytnutých podkladů (nejlépe dle projektové dokumentace). www.luxurywatchus.com Kontaktovat mě můžete na tel. 777 213 365. S pozdravem Šafek Jaroslav, obchodní zástupce a mistr střech

15. 7. 2013 v 07:48  |  Petr Potáček
petr@strechy-potacek.cz  |  IP: 193.17.251.x  |  [ reagovat ]

Dobrý den. Potřebuji na plechovou trapézovou krytinu T18 umístit kotevní body. Chtěl bych použít Váš systém, prosím o radu, jak je správně montovat, Audemars Piguet Replica když jsou plechy v celé délce bez spoje, který prvek je pro tuto krytinu vhodný, jaká je únosnost kotevního bodu, www.ireplicawatchesuk.com zda je součástí dodávky také potřebný certifikát. Předem děkuji Petr Potáček.

6. 8. 2013 v 14:46 | admin > Šafek Jaroslav
safek.platon@seznam.cz | IP: 90.177.105.x  |  [ reagovat ]

Dobrý den,


váš dotaz je docela složitý na jednoduché a přesné zodpovězení. Zejména závisí na způsobu připevnění vašeho trapézu do konstrukce krovu, Cartier Replica Watches protože existuje více způsobů připevnění tzv. kaloty do trapézu. Obecně je možné říci, že prvek pro držáky sněhových zachytávačů nebo střešních lávek, tzv. kalota je připevněna na profil trapézu shora a buďto šroubována přes trapéz do pomocné latě (trámku) nebo přímo vruty tex do plechu trapézu. Šrouby je nutné dostatečně Cartier Replica těsnit dodávaným těsněním. Pokud budete chtít více záležitost probrat, napište mi na můj e-mail safek.platon@seznam.cz.


Omlouváme se za prodlení v odpovědi, měl jsem dovolenou. Pokud jste záležitost již musel řešit jiným způsobem, omlouváme se dealtimewatches.com za způsobené problémy.


Mistr střech a obch. zástupce


Jaroslav Šafek

Přidat příspěvek

Reakce na příspěvek:

Dobrý den pane Kubáček, omlouvám se za Omega Replica Watches zaneprázdněnost  na konci loňského roku, pokud ještě potřebujete, návrh sněhových zachytávačů vám můžeme provést dle vámi poskytnutých podkladů (nejlépe dle projektové dokumentace). www.luxurywatchus.com Kontaktovat mě můžete na tel. 777 213 365. S pozdravem Šafek Jaroslav, obchodní zástupce a mistr střech

Vaše jméno
e-mailová adresa
Váš příspěvek
(max. 1 500 znaků)
Opište kontrolní kód  Opište prosím znaky z obrázku. Nezáleží na velikosti písmen.
na začátek stránky
clear float