» SLUŽBY » poradna

Webová poradna - montáž střešních doplňků

Zde vám nabízíme pomoc při montáži našich produktů. Můžete si zde stáhnout textové i foto návody popisující montážní postupy.

V případě, že budete mít jakýkoliv dotaz týkající se našich produktů, můžete se nás zeptat prostřednictvím níže připojeného diskuzního fóra. Pokud by váš dotaz mohl zajímat i ostatní návštěvníky, zveřejníme jej včetně naší odpovědi.

Děkujeme za vaše příspěvky.

 

Rozmístění sněhových zábran je závislé na těchto faktorech:

 • klimatická oblast
 • plocha střechy
 • délka krokve
 • krytina
 • vhodný zachytávač a zábrana
 • odborná montáž která by měla být samozřejmostí
 • Nosnost sněhových zachytávačů

Nosnost sněh. zachytávačů (ne únosnost samotných držáků ocel nebo nerez, ta je 850 kg, s vyjímkou držáků na uni základnách/šablonách, které mají únosnost 700 kg, a žebříčkového zachytávače, který má únosnost 480 kg) je závislá především na nosnosti latí a způsobu a místu upevnění zachytávačů. Obecně u zachytávačú v provedení z mědi je o 100 až 150 kg menší, než provedení z konstrukční oceli nebo nerezové oceli.

Proto je důležitá správná montáž sněhových zachytávačů:

Např. držák zachytávače (ocel-nerez) umístěný na latích mezi krovy, latě 30x50 ukotvené na trámech, uložených od sebe 90 cm, přichycena vruty 5x80 mm a držák přichycen spojovacím materiálem, který je součástí většiny dodávaných doplňků - má pak nosnost cca 500-560 kg.

Při latích 60x40 přichycených výše popsaným způsobem má nosnost už cca 600-660 kg. Záleží samozřejmě i na kvalitě latí, sukovité mají podstatně nižší pevnost a únosnost.

Sněhové držáky přichycené na latích nebo bednění a na univerzální šabloně udrží až cca 700 kg, ale při takovémto zatížení může již docházet k deformaci ukotvení na šabloně a tím odtržení očka od šablony.

Obecně pokud jsou držáky umístěny na krokve nebo v místě krokve, mají vyšší únosnost.

Dále uvádíme naše obecná doporučení pro rozmístění sněhových zachytávačů. Doporučujeme je dodržet, neboť při jejich nerespektování hrozí neuznání případné reklamace deformace nebo stržení zachytávačů sjiždějícím sněhem při nenadálé bohaté sněhové nadílce:

 • Námi vyráběné a dodávané sněhové zachytávače mají samy o sobě deformační únosnost při 850 kg na jeden držák. Vyjímkou je držák pro žebříček, který již při 480 kg ztrácí svojí pevnost  Proto doporučujeme montáž veškerých držáků na střechu 80 – 90 cm od sebe dle tvaru střešní krytiny, s vyjímkou drážkových (falcovaných) krytin, kde by měla být vzdálenost držáků od sebe, dle rozmístění falců krytiny, v rozmezí 50 - 65 cm. V případě nízkého sklonu střechy (cca do 15°) lze ještě akceptovat rozteč držáků do cca 100 cm.V případě použití trubkových zachytávačů z mědi a vyztužených Cu trubek, možno výše uvedenou vzdálenost také použít, avšak při použití nabízených nevyztužených Cu trubek je tato vzdálenost u střech s velkým sklonem jen cca 40 - 50 cm, u sklonu do 15° lze ještě akceptovat vzdálenost do 60 cm.
 • Na střechách s krokvemi delšími jak 5m, na základě zkušeností z našich realizací i našich zákazníků, důrazně doporučujeme sněhové zachytávače namontovat ve dvou i více řadách. Obecně se dá říci, že při větším sklonu a větší ploše je nutné přidat další řadu zachytávačů nebo výrazně zmenšit vzdálenost mezi jednotlivými držáky zachytávačů. Samozřejmě závisí na klimatické oblasti a tvaru střechy a i na zkušenostech realizační firmy, co doporučí v dané oblasti za typ a rozmístění zachytávačů. Na rozmístění zachytávačů má vliv i to, zda jsou na ploše střechy i nějaké překážky jako jsou např. komíny, střešní okna, výlezy a podobně. V těchto případech můžeme při rozmístění sněhových zachytávačů i ušetřit na těchto doplňcích.
 • V případě pochybností nás můžete požádat o návrh sněhových zachytávačů, včetně doporučení pro jejich počet a rozmístění, viz oddíl kontakty.
 • V poslední řadě je důležité upozornit na nutnost vždy předvrtávat díry s menším průměrem vrtáku, než je dodávaný vrut nebo šroub. Dotahovat  vrut nebo šroub do minimálního odporu, protože při přetočení dojde ke snížení nosnosti sněhového zachytávače až o polovinu a i při minimálním zatížení dojde k vytrhnutí, tak jako by bylo přibité hřebíky.
 • Vhodné sněhové zachytávače doporučujeme umisťovat i nad prvky, jako jsou prostupy sanitárního odvětrání, anténí prostupy nebo nad některými druhy solárních panelů, aby nedocházelo k jejich poškození sjíždějícím sněhem nebo ledem.
 • Stoupací plošiny dodáváme v rozměrech 400x250x40 až 2000x250x40 mm. Výška našich roštů 40 mm nám dovoluje oproti jiným podobným na trhu s nižší výškou rozmisťovat podpěry od sebe až 120 cm. Pokud by měl rošt výšku menší než 40 mm, musely by podpěry být od sebe maximálně 80 cm a tím se snižuje možné zatížení. Naše stoupací plošiny při maximálním rozmístění podpěr mohou udržet okolo 150 kg, což dovoluje pohyb osob (kominík, pokrývač a pod.). K našim plošinám dodáváme spojovací materiál tzv. olivy, které mají téměř totožný tvar jako otvory roštu a tak zapadnou do těchto prolisů (otvorů) a tím nedochází k narušení povrchové a základní úpravy a nelze o ně "zakopnout". Plošiny jsou za pomocí spojek plošin nastavovatelné do libovolné délky.
 • K našim produktům patří také sestavy zábradlí, které jsou na montáž jednoduché, včetně uchycení tohoto zábradlí. Zábradlí se dodává standartně na stoupací plošinu 80cm, 120 cm a 200 cm. Na objednávku dodáváme i tzv. nekonečné zábradlí, které je závislé na délce plošiny (např. jsou možné sestavy pro zábradlí 4m až 100m). Zábradlí má výšku 1,10 m s příčkou uprostřed a je možné sestavovat různé délky dle potřeby. Zábradlí je možné ukončit boční částí umístěnou vpravo nebo vlevo.

 

Montážní návody

 

kliknutím otevřete obrázek v maximálním rozlišení

Diskuzní fórum - Poradna


9. 12. 2013 v 14:00  |  kubáček
chorchojorgoj@seznam.cz  |  IP: 93.153.124.x  |  [ reagovat ]

Dobrý den, potřeboval bych pomoci s výpočtem trubkové sněhové zábrany na šikmé zalomené střeše (potřebuji posoudit pro SÚ, Breitling Replica Watches zdali je mnou namontovaná zábrana z Vašich komponent dostatečná). Mohu se na Vás obrátit e-mailem? děkuji předem za pomoc www.get-best-practice.co.uk Kubáček

8. 1. 2014 v 09:30 | Šafek Jaroslav
safek.platon@seznam.cz | IP: 90.177.105.x  |  [ reagovat ]

Dobrý den pane Kubáček, omlouvám se za Omega Replica Watches zaneprázdněnost  na konci loňského roku, pokud ještě potřebujete, návrh sněhových zachytávačů vám můžeme provést dle vámi poskytnutých podkladů (nejlépe dle projektové dokumentace). www.luxurywatchus.com Kontaktovat mě můžete na tel. 777 213 365. S pozdravem Šafek Jaroslav, obchodní zástupce a mistr střech

15. 7. 2013 v 07:48  |  Petr Potáček
petr@strechy-potacek.cz  |  IP: 193.17.251.x  |  [ reagovat ]

Dobrý den. Potřebuji na plechovou trapézovou krytinu T18 umístit kotevní body. Chtěl bych použít Váš systém, prosím o radu, jak je správně montovat, Audemars Piguet Replica když jsou plechy v celé délce bez spoje, který prvek je pro tuto krytinu vhodný, jaká je únosnost kotevního bodu, www.ireplicawatchesuk.com zda je součástí dodávky také potřebný certifikát. Předem děkuji Petr Potáček.

6. 8. 2013 v 14:46 | admin > Šafek Jaroslav
safek.platon@seznam.cz | IP: 90.177.105.x  |  [ reagovat ]

Dobrý den,


váš dotaz je docela složitý na jednoduché a přesné zodpovězení. Zejména závisí na způsobu připevnění vašeho trapézu do konstrukce krovu, Cartier Replica Watches protože existuje více způsobů připevnění tzv. kaloty do trapézu. Obecně je možné říci, že prvek pro držáky sněhových zachytávačů nebo střešních lávek, tzv. kalota je připevněna na profil trapézu shora a buďto šroubována přes trapéz do pomocné latě (trámku) nebo přímo vruty tex do plechu trapézu. Šrouby je nutné dostatečně Cartier Replica těsnit dodávaným těsněním. Pokud budete chtít více záležitost probrat, napište mi na můj e-mail safek.platon@seznam.cz.


Omlouváme se za prodlení v odpovědi, měl jsem dovolenou. Pokud jste záležitost již musel řešit jiným způsobem, omlouváme se dealtimewatches.com za způsobené problémy.


Mistr střech a obch. zástupce


Jaroslav Šafek

Přidat příspěvek

Reakce na příspěvek:

Dobrý den,

váš dotaz je docela složitý na jednoduché a přesné zodpovězení. Zejména závisí na způsobu připevnění vašeho trapézu do konstrukce krovu, Cartier Replica Watches protože existuje více způsobů připevnění tzv. kaloty do trapézu. Obecně je možné říci, že prvek pro držáky sněhových zachytávačů nebo střešních lávek, tzv. kalota je připevněna na profil trapézu shora a buďto šroubována přes trapéz do pomocné latě (trámku) nebo přímo vruty tex do plechu trapézu. Šrouby je nutné dostatečně Cartier Replica těsnit dodávaným těsněním. Pokud budete chtít více záležitost probrat, napište mi na můj e-mail safek.platon@seznam.cz.

Omlouváme se za prodlení v odpovědi, měl jsem dovolenou. Pokud jste záležitost již musel řešit jiným způsobem, omlouváme se dealtimewatches.com za způsobené problémy.

Mistr střech a obch. zástupce

Jaroslav Šafek

Vaše jméno
e-mailová adresa
Váš příspěvek
(max. 1 500 znaků)
Opište kontrolní kód  Opište prosím znaky z obrázku. Nezáleží na velikosti písmen.
na začátek stránky
clear float